Resultat EKL
Plac | Hundens Namn | Förare | Pris | Summa | Spår | Vatten | Fält | Apport |
1 | Avenbokens Nelly | Anders Håkansson | 1 | 173 | 10 | 9 | 8 | 9 |
2 | Bögeskovens Messie | Per Ivanhoe | 1 | 167 | 9 | 10 | 8 | 5 |
3 | Hedängens G-Tosca | Jimmy Johansson | 1 | 165 | 10 | 7 | 8 | 10 |
Teiens Mieto | Dag Teien | 1 | 162 | 9 | 9 | 7 | 10 | |
Prästgårdens B-Approx | Ingemar Johansson | 2 | 160 | 10 | 10 | 6 | 10 | |
Amira | Jonny Bergh | 2 | 157 | 8 | 9 | 7 | 9 | |
Carnbrings Nexor | Fredrik Liljehöök | 2 | 155 | 10 | 9 | 7 | 5 | |
Herrskapets F-Skimmra | Leif Sörvik | 2 | 150 | 10 | 10 | 5 | 10 | |
Berlioz | Nils Linde | 2 | 150 | 10 | 10 | 5 | 10 | |
Fasanvingens Alma | Jimmy Johansson | 2 | 148 | 10 | 10 | 5 | 9 | |
Stenbitens Hedda | Bertil Axelsson | 2 | 143 | 6 | 7 | 7 | 10 | |
Katholts Iris | Uffe Bäck Andersen | 2 | 138 | 6 | 8 | 6 | 10 | |
Trollängens Traj | Johan Karén | 2 | 131 | 5 | 8 | 6 | 8 | |
Glesbygdens Alfa | Erik Gustafsson | 117 | 9 | EG | 7 | 10 | ||
KH Storbergets Era | Kai Dalane | 103 | 9 | EG | 6 | 8 | ||
Xantemi’s Glimma | Elisabeth Manninger | 100 | 10 | EG | 5 | 10 | ||
Ripuddens Axa | Tommy Kans | 100 | EG | 8 | 10 | |||
Glesbygdens Amirall | Stefan Hellström | 97 | 9 | EG | 5 | 10 | ||
Rakka | Lennart Andersson | 90 | EG | 7 | 10 | |||
Barraxans Berra | Jim Vejby | 88 | EG | 7 | 9 | |||
Ullekalvs Silma | Ulf Kleist | 84 | EG | 7 | 7 | |||
Trolllängens Tova | Karl-Oskar Lund | 80 | EG | 6 | 10 | |||
Speldammens Stiff | Lisa Danielsson | 80 | EG | 6 | 10 | |||
Trollängens Tilde | Maria Sandström | 78 | EG | 6 | 9 | |||
Vindvinets Dixie | Anders Björklund | 62 | EG | 5 | 6 | |||
Münsterhusets Fair | Peter Ehrenheim | 0 | EG | |||||
Duktige Dunder | C-M Olofsson | 0 | EG | |||||
Münsterhusets C Colt | Henrik Enström | 0 | EG | |||||
Lillös Simson | Birger Knutsson | 0 | EG | |||||
Trollängens S Krut | Conny Andersson | 0 | EG | |||||
Trollängens Ragnar | Matti Palm | 0 | EG | |||||
Hasselkrogens Yava | Kerstin Hoas | 0 | EG | |||||
Jagtgårdens Loke | Freddy Friborg Madsen | 0 | EG | |||||
Münsterhusets Tikka | Robin Morgan | 0 | EG | |||||
Trollängens R Lisbeth | Göran Lang | 0 | EG | |||||
Xantemis Foxi | Marina Skotte | 0 | EG | |||||
Låsahusets Djingis | Johan Segergren | 0 | EG | |||||
Herbaria’s Levisticum | Agneta Bellqvist | 0 | EG | |||||
Bögeskovens Gus | Per Ivanhoe | 0 | EG | |||||
Pitkäsaaren Masur | Anna Klockervold | 0 | EG | |||||
Kornknarrens Elli | Anders Tegnér | 0 | EG | |||||
Tavelsjöbergets Bonnie | Marielle Rönnebro | EG |
Resultat UKL
Plac |
Hundens Namn |
Förare |
Pris |
Summa |
Spår |
Vatten |
Fält |
Apport |
1 | Siniesaivos Eira | Marielle Rönnebro | 1 | 181 | 10 | 9 | 9 | 8 |
2 | Unni | Ingemar Johansson | 1 | 171 | 10 | 9 | 8 | 8 |
3 | Brevikens Gutta | Göran Lang | 1 | 170 | 10 | 10 | 7 | 10 |
Trubadurens Bessie-Smith | Cecilia Landén | 1 | 170 | 10 | 10 | 7 | 10 | |
Stebas Rune | Gunnar Pettersson | 1 | 170 | 10 | 6 | 9 | 10 | |
Tjuvskyttens Cleo | Philip Liljehöök | 1 | 168 | 10 | 8 | 8 | 9 | |
Glesbygdens Hilmer Hagel | Cecilia Ungerstedt | 1 | 163 | 10 | 7 | 8 | 9 | |
Trubadurens Carmen Mcrae | Cecilia Landén | 1 | 162 | 9 | 9 | 7 | 10 | |
Trehöjens Bolt | Lars Olsson | 2 | 160 | 10 | 10 | 6 | 10 | |
Brevikens Gösta | Håkan Åberg | 2 | 155 | 9 | 8 | 7 | 9 | |
Teiens Peregrin | Dag Teien | 2 | 151 | 7 | 10 | 7 | 5 | |
Tjärnhedens Balder | P-Å Lindberg | 2 | 150 | 10 | 10 | 5 | 10 | |
Hyltebäckens Ofelia | Rebecca Aspelin | 2 | 141 | 9 | 10 | 5 | 7 | |
Münstersystrarnas Bemachon | Agneta Aldor | 2 | 137 | 9 | 10 | 5 | 5 | |
Fjällbrisens Parkas | Jenny Olsson | 2 | 136 | 8 | 10 | 5 | 6 | |
Myräkkälän HC Metso | Anna Klockervold | 2 | 130 | 7 | 7 | 6 | 7 | |
Myräkkälän HC Vili | Lars Hallerfors | 101 | 7 | EG | 6 | 10 | ||
Ripuddens Blaise | Stig-Åke Almqvist | 80 | 10 | 10 | EG | |||
Jazzamarkens Messi | B-G Andersson | 80 | 10 | 10 | EG | |||
Vittra | Roger Isaksson | 80 | 10 | 10 | EFF | |||
Huntingbrownes Jingla | Linda Alleborg | 74 | 8 | 10 | EG | |||
Hella’s Ziska | Anna Nylander | 66 | 7 | 9 | EG | |||
Ripuddens Bailey | Jonny Bergh | 50 | EG | 10 | EG | |||
Stenbitens Stella | Arne Herrlin | 30 | 10 | EG | EG | |||
Brevikens Gördis | Agneta Ericsson | 27 | 9 | EG | EG | |||
Münsterledets Gonzo | Ann-Charlotte Quint | 24 | 8 | EG | EG | |||
Ripuddens Baronessa | Tommy Kans | 0 | EG | |||||
Stenbitens Bombibitt | Sten Rönnerling | 0 | EG | |||||
Supernatural Superserious vom Reindel | Tommy Wingren | 0 | EG | |||||
Teiens Othello | Dag Teien | 0 | EFF | |||||
Tjuvskyttens Chess | Henrik Boström | 0 | EG | |||||
Huntingbrownes Jara | Johan Lindmark | 0 | EG | |||||
Stenbitens Chiva | Sten Rönnerling | 0 | EFF | |||||
Ripuddens Bolt | Anna-Carin Karlsson | 0 | EG | |||||
Stenbitens Maister | Sten Rönnerling | 0 | EG |